Puslapiai

2011 m. rugsėjo 11 d., sekmadienis

Nagų priežiūra


Gražūs nagai ne tik puošia rankas, jie apsaugo pirštų galiukus, padeda paimti smulkius daiktus, atlikti kai kuriuos darbus. Nagai atspindi bendrą organizmo būklę – patyrusi akis vien tik iš nagų gali diagnozuoti vidaus organų sutrikimus, o  nagų priežiūra nemažai pasako apie jų savininko charakterį. Net dėvint brangius rūbus, makiažą, madingą šukuoseną, jei neskiriama dėmesio nagų priežiūrai, bendras įspūdis bus nekoks.
Nagas susideda iš:
  • raginės plokštelės, tai yra tos dalies, kurią matome ir padengiame laku. Plokštelė sudaryta iš sukietėjusio baltymo – keratino, yra bespalvė ir skaidri. Per ją persišviečia po plokštele esančios kraujagyslės, todėl nagas atrodo rausvas. Nago plokštelė yra 0,3 mm storio. Ji labai atspari ir suyra tik nuo stiprių rūgščių ir šarmų.
  • Nago guolis yra po ragine plokštele. Nuo pažeidimų ir infekcijų iš viršaus jį saugo plokštelė, o iš šonų ir apačios – oda.
  • Prie pagrindo esantis odos sluoksnelis vadinama kutikula.
  • Matriksa – pati svarbiausia nago dalis. Joje susidaro gyvos nago ląstelės, kurios palaipsniui apmiršta, kietėja, yra išstumiamos ir sudaro nago plokštelę. Matoma tik nedidelė matriksos dalis kaip šviesus pusmėnulis nago plokštelės apačioje. Jei matriksa pažeista, nagas gali nustoti augti. Nagų priežiūra kartu turi būti ir matriksos priežiūra.
Rankų pirštų nagai auga vidutiniškai 3 mm per mėnesį. Kojų pirštų nagai auga maždaug dvigubai lėčiau ir būna dvigubai storesni. Reikia penkių – šešių mėnesių, kad nagas išaugtų nuo matriksos iki krašto. Vasarą nagai auga greičiau, negu žiemą. Didžiojo piršto nagas auga greičiausiai, o nykščio nagas – lėčiausiai. Įdomu yra tai, kad darbai pirštų galiukais (pavyzdžiui naudojimasis kompiuterio klaviatūra) skatina nagų augimą. Taip yra todėl, kad dirbant pirštuose gerėja kraujotaka, dėl ko nagai auga sparčiau.
Nagų struktūra yra įtakojama paveldimumo, tačiau priklauso ir nuo išorinių sąlygų (aplinkos, maitinimosi, priežiūros, darbo pobūdžio).
  • Drėkinkite nagus. Išsausėjusiais, trapiais nagais reikia rūpintis taip, kaip rūpinamasi išsausėjusia oda. Kiekvieną vakarą prieš miegą įtrinkite nedidelį kiekį vazelino į nagą supančią odą. Jei jums nepatinka vazelinas, galite naudoti ricinos aliejų, kuris turi daug vitamino E ir labai gerai veikia kutikulą. Puikia drėkina nagus ir alyvuogių aliejus. Kurią priemonę benaudotumėte, įtrinkite ją į piršto galą iki pirmo sąnario.
  • Nagų priežiūrai tinka bičių vaškas. Nors jis nemaitina nago, tačiau puikiai jį saugo.
  • 4 g bičių vaško ištirpinkite garų vonelėje, sumaišykite su lanolinu ir lecitinu (arba sutrintu kietai virto kiaušinio tryniu) ir įlašinkite kelis lašus abrikosų aliejaus, kad mišinys įgytų kremo konsistenciją.
  • Naudokite kremą kas vakarą.
  • Užsimaukite gumines pirštines plaudami indus ar dirbdami kitus darbus namuose. Dauguma namų ruošos ar sodo darbų labai neigiamai veikia nagus, taigi nagų priežiūra prasideda nuo apsaugos. Tausodami juos nuo purvo ar agresyvių cheminių valiklių, užsimaukite gumines pirštines prieš imdamiesi ūkio darbų. Kad rankos būtų dar švelnesnės, prieš maudamiesi pirštines, pasitepkite rankų kremu.
  • Atstumdami kutukulą, medinį pagaliuką laikykite 45 laipsnių kampu ir elkitės labai švelniai. Klasikinio manikiūro metu kutikulos yra apkarpomos, tačiau vis daugiau nagų priežiūros specialistų laikosi nuomonės, kad šito daryti nereikėtų, nes pažeistos kutikulos nebeapsaugo matriksos ir silpnina visą nagą.
  • Leiskite rankoms nudžiūti bent dvi minutes po rankų ar indų plovimo, dušo. Leiskite nudžiūti kojoms prieš apsiaudami. Drėgni nagai – palanki terpė grybeliui.
  • Teisingai naudokitės dilde, nebraukykite ja pirmyn - atgal, dildykite visada viena kryptimi, nuo kampo iki kampo. Niekada nedildykite nagų iškart po dušo ar vonios – išmirkę nagai greičiau lūžta. Nesidalinkite dilde. Ji kaip ir dantų šepetukas – asmeninio naudojimo daiktas. Su svetima dilde galite užsikrėsti grybeliu ar kita infekcija, o kadangi nagas – sudėtinga sistema, gydymas būtų ilgas ir sudėtingas.
  • Masažuokite nagus ir odą aplink juos – pagerės kraujotaka, su ja į matriksą pateks daugiau maistingųjų medžiagų, taigi nagai geriau augs, bus stipresni ir blizgantys.
  • Jeigu lakuojate nagus, pirmiausia padenkite juos pagrindui skirtu sluoksniu, leiskite nudžiūti ne trumpiau, kaip minutę,  to užtepkite du plonus spalvos sluoksnius, tada viršutinį sutvirtinantį sluoksnį. Nelaikykite nenuvalę nagų lako ilgiau negu 10 dienų.
  • Nagams reikia leisti pailsėti nuo lako. Būtų idealu, jei lakas būtų nuvalomas kas vakarą, tačiau suteikite bent dvi poilsio nuo lako dienas per savaitę.
  • Nagų priežiūrai puikiai tinka vonelės. Jų poveikis sulyginamas su kaukės poveikiu odai. Nagus labai stiprina pašildyto alyvuogių aliejaus, į kurį įlašinta šiek tiek citrinos sulčių, vonelės. Palepinus jomis nagus 1-2 kartus per savaitę pastebimai sumažės nagų lūžinėjimas.
Labai teigiamai nagus veikia jūros druskos vonelės. Jūros druska vertinga tuo, kad joje yra beveik visi būtini mikroelementai, o porėta nago struktūra jiems būtinas medžiagas sugeria lyg kempinė.

200 ml šilto vandens ištirpinkite 1 šaukštą jūros druskos ir palaikykite pamerktus į tirpalą pirštų galiukus 10-15 minučių.
Jūros druskos procedūras naudokite paeiliui su eteriniais aliejais, skirtais nagų priežiūrai. Vieną vakarą – druskos vonelė, kitą vakarą – eteriniai aliejai, trečią vakarą – pertrauka. Po dviejų savaičių nagai pastebimai sustiprės.
  • Venkite nagų lako valiklio su acetonu ar formaldehidu. Jie labai sausina nagus.
  • Rūpinkitės, kad maiste būtų pakankamai vitaminų ir mineralinių medžiagų. Vitaminas A būtinas nagų augimui ir stiprumui. Šio vitamino yra kepenėlėse, aliejuje, žalumynuose, pomidoruose, morkose. Vitaminas B padeda įsisavinti nagų augimui būtinus baltymus. Jo randame kopūstuose, alaus mielėse, kiaušinio trynyje, javų želmenyse. Jodas skatina nagų augimą. Daug jodo yra jūros kopūstuose, špinatuose. Daržovėse esantis silicis svarbus nagų elastingumui ir stiprumui. Nuo kalcio, kurio gauname su pieno produktais, priklauso nagų stiprumas. Geležis būtina nagų struktūrai ir formai. Siera saugo nuo uždegimų.
ŠALTINIS: http://www.imunitetas.lt/grozis/ranku-prieziura/nagu-prieziura-4410/

1 komentaras:

  1. Manau, kad dantu akmenu naikinimas yra susijęs ir su dantų šepetuku. Jeigu nenorite, kad nereikėtų naikinti akmenų, tai reguliariai reikia keisti ir šepetėlį.

    AtsakytiPanaikinti